Chociaż system przywoławczy kojarzy się głównie z usprawnianiem pracy, np. w lokalach gastronomicznych czy magazynach, może też ratować życie i zdrowie. Weźmy na przykład system przywoławczy szpitalny lub system przywoławczy dla niepełnosprawnych i seniorów, który opisaliśmy w poprzednim artykule. Jak widać, funkcji przywoływaczy w ochronie życia i zdrowia nie sposób przecenić. Ale to nie wszystko! Systemy przywoławcze bezprzewodowe bowiem można także wykorzystać do zabezpieczenia dobrostanu… zwierząt!

Systemy przywoławcze bezprzewodowe w sali zabiegowej

W gabinecie weterynaryjnym przeprowadza się zarówno proste wizyty kontrolne, jak i skomplikowane zabiegi i operacje wymagające m.in. podania zwierzęciu narkozy, podłączenia sprzętu do monitorowania pracy serca, używania specjalistycznych narzędzi zmuszających do największej precyzji. Chociaż w zaawansowanych zabiegach i operacjach dla bezpieczeństwa czworonoga często uczestniczy dwóch weterynarzy, nie jest to regułą. Ponadto istnieją przypadki, w których nawet dwóch weterynarzy to za mało i trzeba wezwać trzeciego lekarza specjalizującego się w danej kwestii.

Jak się domyślasz, wychodzenie z gabinetu w trakcie zabiegu bądź operacji nie jest wskazane chociażby przez ryzyko przyniesienia bakterii z zewnątrz. Ponadto w krytycznych sytuacjach życie lub zdrowie zwierzęcia może być zagrożone, więc pomoc potrzebna jest natychmiast. Tutaj sprawdza się system przywoławczy zamontowany w sali zabiegowej/operacyjnej.

Dlaczego właśnie przywoływacze w gabinecie weterynaryjnym?

Czy aby na pewno system przywoławczy bezprzewodowy w klinice weterynaryjnej jest potrzebny? A może to zbędny wydatek i wystarczyłoby klasyczne zawołanie dodatkowego lekarza? Jak wynika z naszego doświadczenia, urządzenie przywoławcze jest lepszym wyborem. Wynika to z kilku faktów:

  1. Wystarczy przycisnąć przywoływacze, by wezwać wsparcie medyczne. Nie trzeba wychodzić z gabinetu, straszyć ludzi w poczekalni zakrwawionym fartuchem ani wołać weterynarza, co również mogłoby wzbudzić niepokój osób czekających na wizytę.
  2. Systemy przywoławcze bezprzewodowe działają na dużą odległość, co ma szczególnie istotny walor w dużych klinikach weterynaryjnych. Konieczność opuszczenia sali zabiegowej/operacyjnej i szukania lekarza do pomocy stanowi zbędną stratę cennego czasu, w którym życie i zdrowie zwierzęcia wystawiane są na ryzyko.
  3. Dyskretne przywoływacze zaczną świecić, pikać i wibrować, co zauważy jedynie weterynarz znajdujący się w swoim gabinecie. Właściciel operowanego zwierzęcia nie będzie niepotrzebnie niepokojony.

To tylko przykłady zalet, jakimi systemy przywoływania odznaczają się w gabinetach weterynaryjnych. Można z nich wyciągnąć następującą konkluzję: wykorzystując przywoływacze w klinice weterynaryjnej, zabezpieczasz życie i zdrowie futerkowych pacjentów oraz pracujesz na dobrą renomę firmy.

System przywoławczy bezprzewodowy ułatwiający i usprawniający leczenie zwierząt

Mimo iż przywoływacze pełnią szczególnie ważną funkcję w gabinetach zabiegowych i operacyjnych w klinikach weterynaryjnych, można i warto stosować je również w innych pomieszczeniach i sytuacjach. Przykładowo system przywoławczy doskonale sprawdzi się do wezwania osoby zajmującej się pobieraniem krwi i przekazywaniem jej do badań, jeśli okaże się, że mały pacjent musi mieć wykonane badania z krwi.

Systemy przywoławcze bezprzewodowe można wykorzystać także do usprawnienia komunikacji z właścicielem futerkowego pacjenta. Jeśli zwierzę poddawane jest zabiegowi lub czeka je dłuższa wizyta, w której właściciel nie może uczestniczyć, przywoływacze posłużą do powiadomienia o końcu zabiegu i gotowości zwierzęcia do odebrania. W tym czasie zatroskany właściciel może iść na spacer, by rozładować napięcie, bez obawy o przegapienie telefonu od weterynarza.

Dodatkowo urządzenie przywoławcze posłuży właścicielowi zwierzaka do wezwania weterynarza, kiedy skończy się kroplówka, zwierzę wybudzi się po zabiegu bądź wybudzaniu będą towarzyszyć niepożądane, niepokojące symptomy.

Weterynarzu, wybierz urządzenie przywoławcze firmy BH-Wandex!

Wybierz systemy przywoławcze bezprzewodowe dla weterynarzy firmy BH-Wandex i zmodernizuj swój gabinet weterynaryjny, by zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa swoim małym pacjentom oraz pełen komfort ich właścicielom. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i kontaktu: 225814490, handel@przywolywacze.pl.