magazyny

Magazyny – poniżej, przedstawiamy sposoby zastosowania bezprzewodowych systemów przywoławczych w firmach logistycznych i centrach dystrybucyjnych.

Na nowoczesne i funkcjonalne wyposażenie magazynów, nadążające za najnowszymi trendami, składają się: teleskopowe podnośniki, ruchome konstrukcje czy obrotowe rampy. W tym kosmicznym, na pierwszy rzut oka otoczeniu, pracują jednak ludzie. Ponieważ, szybka komunikacja to podstawa sprawnego zarządzania magazynami, dlatego nasze systemy bezprzewodowego przywoływania, zdecydowanie się tu sprawdzają. Przede wszystkim, mają one nieduże rozmiary, a estetyczne wykonane przyciąga wzrok. Łatwo ich używać na co dzień, dodatkowo nie sprawiają problemów przy montażu – bo działają bezprzewodowo (brak dodatkowego okablowania).

Magazyny

Duże powierzchnie magazynowe sprawiają, że mogą występować problemy z lokalizacją obsługi. Dodatkowo, często pojawia się konieczność wezwania pracownika do konkretnego, oddalonego miejsca. Na przykład, kierowca wózka widłowego otrzymuje wezwanie do magazynu, w celu przewiezienia towaru do rampy, przy której czeka klient. Tu zaczyna się rola naszych przywoływaczy. Naciśnięcie na przycisk dotykowy, powoduje wysłanie wezwania na zegarek odbiorczy pracownika. Co istotne, istnieje wiele możliwości zastosowania naszych urządzeń, a zależą one od koncepcji prowadzenia magazynu.


System przywoławczy bezprzewodowy do centrów dystrybucyjnych

Centra Dystrybucyjne – przywoływacze pozwalają na utrzymanie porządku w kolejności rozładunku dużych samochodów dostawczych. Kierowca otrzymuje pager przy wjeździe na teren centrum i spokojnie może oczekiwać na swoją kolej. Pozwala to na bezpieczne i efektywne zarządzanie rozładunkiem.

ciężarówka jako symbol zastosowanie przywoływaczy w centrach dystrybucyjnych
centra dystrybucyjne

Przywoływacze do magazynów z wieloma rampami

Magazyny z wieloma rampami – Bezwzględnie konieczne jest usprawnienie wydawania towarów kierowcom, którzy przyjadą po jego odbiór i muszą być poinformowani, do której wyznaczonej rampy mają podjechać. Nasze urządzenia zapewniają taką komunikację, porządkują kolejkę i załadowywanie samochodów dostawczych.
System składa się z transmitera i pagerów – krążków z wyświetlaczem.

magazyny i centra dystrybucyjne zestaw przywołujący dla kierowców

Zasada działania:
Kierowca wjeżdżając na teren centrum dystrybucyjnego otrzymuje pager. Czeka w dowolnym miejscu bazy w rejonie zasięgu sygnału radiowego transmitera.
Zasięg można powiększyć, używając do tego dedykowanych wzmacniaczy.
Po przygotowaniu towaru, dyspozytor wzywa kierowcę po odbiór towaru do konkretnej rampy.
Transmiter wysyła numer rampy do odbiornika, który otrzymał kierowca.


Systemy przywoływania w firmach

Systemy przywoławcze w firmach – poniżej prezentujemy możliwe do zastosowania elementy przywoływania:

przycisk alarmu wezwania SUNG ST3

Przycisk alarmu – przycisk dotykowy, można zamontować w dowolnym miejscu obiektu.

Zegarek kierowcy/magazyniera, który zawibruje, gdy przyjdzie wezwanie.

Model SUNG-STM2 transmiter wieloprzyciskowy, współpracuje z odbiornikami do 999 urządzeń. Magazyny, gastronomia, medycyna.

Nadajnik, to z jego pomocą, operator wzywa danego pracownika, do konkretnego miejsca w magazynie.

Magazyny – podsumowanie.

System przywoławczy bezprzewodowy, opierający się na bezprzewodowym wysyłaniu komunikatów wzywających personel, może być konfigurowany na różne sposoby. Zaletą jest możliwość szybkiego uruchomienia i łatwość obsługi. Rozwiązują one problemy komunikacyjne i efektywnie przyspieszają pracę personelu.

System przywoławczy bezprzewodowy – dodatkowo, nasze przywoływacze znajdują szerokie zastosowanie poza sektorem magazynowym np. w gastronomii czy medycynie.