Oferowane przez naszą firmę przywoływacze doskonale sprawdzają się jako przycisk alarmowy. Dla seniora, osoby chorej lub niepełnosprawnej, a także innych osób potrzebujących szczególnej opieki przycisk alarmowy SOS stanowi podstawę profilaktyki zdrowia, a nawet ochrony życia. W dzisiejszym artykule opisaliśmy wybrane miejsca, w których warto zamontować przycisk ratunkowy (dla seniora, ale nie tylko). Zachęcamy do przeczytania i zamówienia przywoływaczy SOS.

Przywoływacze jako przycisk SOS dla seniora w domach opieki

Pierwszym miejscem, w którym warto zainstalować przycisk alarmowy dla seniora, są domy opieki dla osób starszych. Tutaj przywoływacze sprawdzą się w pokojach wiekowych mieszkańców, najlepiej w odległości ręki od łóżka, a także w toaletach, jeśli seniorzy mogą korzystać z nich samodzielnie. Przycisk SOS dla seniora jest ważny zarówno dla osób starszych, jak i dla pracowników. Tym pierwszym daje poczucie bezpieczeństwa, drugim zaś pozwala utrzymać prestiż placówki i bezzwłocznie zareagować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia podopiecznych.

Warto zaznaczyć, że przycisk dla seniora nie musi być wykorzystywany jedynie w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Pensjonariusze mogą nacisnąć przycisk alarmowy dla starszych, by przywołać personel i skorzystać z toalety, łazienki, poprosić o herbatę lub posiłek, a nawet wyrazić chęć spaceru.

Dowiedz się więcej: przycisk SOS dla seniora.

Przywoływacze jako przycisk alarmowy dla seniora w domu lub mieszkaniu

Zajmujesz się osobą starszą w swoim domu, wynajmujesz kogoś do opieki nad rodzicem czy dziadkiem, a może jesteś zaangażowanym w pomoc seniorowi sąsiadem? Tutaj także sprawdzi się przycisk alarmowy. Aby zapewnić osobie potrzebującej opieki największe poczucie bezpieczeństwa, zamiast stacjonarnego przycisku SOS dla seniora możesz podarować mu przycisk alarmowy na rękę. To korzystne w przypadku dwóch rodzajów podopiecznych:

  • osób z ograniczoną zdolnością ruchową, mających trudności z sięganiem do przycisku alarmowego dla seniora znajdującego się np. na szafce nocnej. Przycisk ratunkowy dla seniora na nadgarstku wymaga minimalnego wysiłku fizycznego do wezwania pomocy,
  • osób przemieszczających się samodzielnie i mogących potrzebować pomocy w różnych miejscach. Jeśli np. senior jest sprawny, ale zdarza mu się zasłabnąć lub stracić równowagę, dzięki przyciskowi alarmowemu na rękę będzie w stanie szybko wezwać członka rodziny, opiekuna bądź sąsiada znajdujących się w pobliżu.

Przywoływacze jako przycisk alarmowy dla niepełnosprawnych

Przywoływacze mogą zostać wykorzystane również jako przycisk alarmowy dla niepełnosprawnych. Sprawdzą się w domach opieki, prywatnych domach i mieszkaniach oraz jednostkach użyteczności publicznej, w tym placówkach edukacyjnych, urzędach, bankach, kinach, teatrach. Warto rozważyć ich montaż także w firmach prywatnych, np. galeriach handlowych. Weźmy na przykład toalety dla niepełnosprawnych – przycisk alarmowy zamontowany w tym miejscu pozwoli wezwać pomoc w razie kryzysowej sytuacji. W domach opieki przycisk alarmowy SOS warto umieścić również w pokojach osób niepełnosprawnych.

Przywoływacze jako przycisk alarmowy SOS dla chorych

Państwowe i prywatne placówki medyczne, w tym szpitale i hospicja, mogą wykorzystywać przywoływacze jako przycisk alarmowy SOS dla pacjentów obłożnie chorych, dochodzących do zdrowia po wypadkach i operacjach oraz innych potrzebujących tego rodzaju wsparcia w czasie choroby bądź rekonwalescencji. Do wyboru są omówione już urządzenia: przycisk alarmowy SOS stacjonarny i przycisk alarmowy na rękę.

Przycisk ratunkowy dla seniora również dla kobiety w ciąży

Warto wiedzieć, iż nasz przycisk alarmowy dla osób starszych doskonale przysłuży się wsparciu kobiet w ciąży. W placówkach ginekologicznych i położniczych, szkołach rodzenia i innych miejscach, do których uczęszczają przede wszystkim kobiety w ciąży – również zaawansowanej – powinien znaleźć się przycisk alarmowy SOS. Należy umieścić go w pomieszczeniach, do których kobieta ciężarna udaje się sama, np. łazience, przebieralni.

Gdzie jeszcze sprawdzi się przycisk dla seniora?

Przywołujący przycisk alarmowy dla starszych warto zainstalować wszędzie tam, gdzie klient zostaje sam, zwłaszcza w trudnych warunkach sprzyjających zasłabnięciu. Przede wszystkim są to solarium i sauna, a dalej ośrodki SPA świadczące różne rodzaje zabiegów pielęgnacyjnych, gabinety fizjoterapii, sanatoria i uzdrowiska z turnusami rehabilitacyjnymi, ośrodki wypoczynkowe dla seniorów.

Zobacz naszą ofertę:

Jeżeli masz pytanie o przycisk SOS dla seniora, przycisk alarmowy dla niepełnosprawnych bądź przywoływacze dla innych grup wymagającej opieki lub wsparcia, skontaktuj się z nami: 22 506 5555, bh@wandex.pl.